Współpraca


Ciao a tutti!!

Od niedawna mam przyjemność współpracować z portalem polacywewloszech.com, na którym możecie znaleźć polsko-włoskie ciekawostki, a także opublikowane przez portal moje artykuły. A oto linki:
1. Prosecco w domu pisarza  (02/2017)
Popołudnie we Florencji, wraz z przyjaciółmi miło spędzamy czas w domu wynajmowanym przez moją znajomą. Nagle, przez przypadek odkrywam pewną tajemnicę (z polskim wątkiem w tle) wspomnianego domu.

2. Palcem Po Mapie i Klatce Filmowej (02/2017)
czyli poznawanie włoskich miast z perspektywy filmowej. Dowód na to, że Włochy ciągle inspirują wielu twórców, w tym filmowców, którzy chętnie umiejscawiają akcję swoich filmów właśnie w Italii.

3. Bo ‚Włoski Hanys’ Lubi Żurek (03/2017)
o relacjach polsko-włoskich. Krótkie badanie, sondaż na temat tego co myślą o nas Włosi mieszkający w Polsce, gdzie widzą u nas plusy, minusy, jakie cechy wspólne można odnaleźć między nami, a poza tym wiele wiele innych ciekawostek, które udało mi się odkryć.

4. Italy, Italia, Italien…a u nas Włochy? O co chodzi?  (03/2017)
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego w większości języków słyszymy Italia, Italy itp. natomiast w języku polskim funkcjonuje nazwa WŁOCHY?  Zapraszam do przeczytania artykułu i znalezienia odpowiedzi na to pytanie.

5. Ciau Sicilia!!! Ni virimu?  (04/2017)
Kto był na Sycylii?? Ręka w górę!! Zapraszam na podróż po tej cudownej wyspie razem ze mną i rodowitym Sycylijczykiem, Salvo, który zgodził się opowiedzieć mi o swojej magicznej wyspie   Aha kto wie co kryję się pod słowami: „Ni virimu? ” 

6. Sardigna, mi piaghese!  (05/2017)
Ostatnio napisałam parę słów o Sycylii. Tym razem przyszła kolej na inną włoską wyspę, o której pod żadnym pozorem nie wolno zapominać, a mianowicie chodzi o magiczną Sardynię.
morze_sardynia_polacy_we_wloszech-768x432

Zapraszam,
marti

Reklamy