Lucca i Puccini oraz skąd się wziął tutaj Dante?

LUCCA i ponownie jesteśmy w Toskanii w rodzinnym mieście słynnego kompozytora Pucciniego. Biorąc Florencję jako punkt odniesienia to: do Lukki w bardzo prosty sposób dostaniemy się pociągiem z Firenze (w zależności, który pociąg złapiemy jest to około 1:30h jazdy pociągiem; cena biletu około 8 euro w jedną stronę). Najbliższe lotniska: Piza lub Florencja.

Wysiadamy z pociągu i udajemy się do punktu informacyjnego po mapkę. W pewnym momencie przed naszymi oczami ukazują się masywne mury. Okazuje się, że są to zachowane wciąż w bardzo dobrym stanie mury dawnych fortyfikacji miasta. Dla miłośników spacerów, czy jazdy na rowerze Lukka to idealne miejsce, głównie ze względu na zielone ścieżki na tych właśnie murach (4km).
20150425_132614Korzystając z chwili przy okazji spaceru po murach Lukki, postanowiłyśmy przekąsić małe co nie co (pyszny włoski cornetto ze zdjęcia poniżej)
20150425_124900Poza tym, wspinając się na wieżę Guinigi możemy podziwiać miasto z jeszcze lepszej perspektywy.  Idziemy dalej i docieramy do kościoła San Michele in Foro z fasadą zbudowaną z marmuru w dwóch odcieniach.
20150425_120052
Poza tym w mieście znajdziemy również  Duomo San Martino. Nie zwracając specjalnie uwagi na mapę, docieramy do okrągłego placu pełnego kawiarenek i kwiatów. Jesteśmy na Piazza dell’Anfiteatroah aż chce się usiąść i napić prawdziwej włoskiej kawy przyglądając się mieszkańcom Lukki, spacerującym wokół placu i cieszącym się toskańskim słońcem.

Lukka to przede wszystkim miasto Pucciniego, ale nie tylko. Inny włoski artysta, Dante Alighieri  z przyczyn politycznych skazany na wygnanie trafił właśnie do Lukki. Dla turystów dostępne jest zwiedzanie Casa di Pucciniczyli dom, w którym urodził się słynny kompozytor, obecnie muzeum. Lucca to również Ogrody Willi Reale di Marila oraz ogrody botaniczne.

To, co zauważyłam w Lucce, to z pewnością fakt, że życie tutaj toczy się w znacznie spokojniejszym tempie niż dzieje się to np. we Florencji. Liczne restauracje, sztuka tu i tam, sklepiki z włoskimi przysmakami i oczywiście z pysznym winem sprawiają, że myśl o powrocie do zimnej Polski nie napawa optymizmem 😉

20150425_132321

Saluti,
Marti

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s