Dlaczego ESPAÑA?

Swoją przygodę z Hiszpanią i językiem hiszpańskim rozpoczęłam na studiach, kiedy to musiałam dokonać wyboru drugiego języka obcego. Padło na hiszpański. Był jeszcze chiński, ale w myśl zasady: „znajomość języka zbliża cię do danego kraju”, wybrałam español.  Chyba każdemu Hiszpania kojarzy się ze słońcem, pięknymi plażami i melodią hiszpańskiego języka. To wszystko prawda, ale Hiszpania to coś więcej. Dzięki relacji z moich viajes po Hiszpanii, postaram się Wam przybliżyć to, co skłoniło mnie, by tam wielokrotnie powrócić i dlaczego kraj tapas, słynnego byczka, flamenco  oraz wielu dobrodziejstw tam czekających jest dla mnie tak wyjątkowy.

Hiszpania to kraj, w którym:

  • odkryjesz co znaczy gorący temperament i świetna zabawa
  • lepiej nie nazywać mieszkańca Katalonii Hiszpanem
  • pierwszymi słowami, których się nauczysz będą: joder, de puta madre,  tío itd.
  • na początku nie spodoba ci się tzw. siesta kiedy to: robisz obiad lub po prostu masz na coś ochotę, czegoś Ci brakuje, chcesz iść do sklepu i….siesta, wszystko pozamykane (Uwierzcie mi po jakimś czasie przestaje to komukolwiek przeszkadzać, następuje całkowita adaptacja i czerpanie przyjemności z siesty)
  • będziesz słyszał ciągłe dyskusje na temat corridy 
  • każdy znajdzie coś dla siebie w kwestii krajobrazów, muzyki, jedzenia oraz charakteru ludzi; szczególnie jeśli chodzi o kuchnię każdy region oferuje specjały, obok których nie można przejść obojętnie 😉
  • po powrocie do Polski  witając się z kimś automatycznie „zaatakujesz” daną osobę dos besos (dwoma buziakami) w policzek
  • spacerując uliczkami ludzie tak po prostu będą się do ciebie uśmiechać (bez żadnych podtekstów i myśli, że coś jest nie tak)
  • podróżujesz sam po Hiszpanii i nie znasz nikogo? to nie problem 😉 wystarczy wyjść na jedną lub dwie cervezas (piwa), a sam/-a się zdziwisz jak szybko uda ci się poznać fajnych ludzi.

Reklamy

4 myśli na temat “Dlaczego ESPAÑA?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s